PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136805}

PTU

6,9 420
ocen
6,9 10 1 420
7,8 6
ocen krytyków
PTU
powrót do forum filmu PTU

Szybciej niż przestępcy karierę policjantowi po zgubieniu broni kończą już tylko przełożeni.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Nic czego starannie napisany raport nie jest w stanie załatwić. No i ewentualnie szybka wizyta w zabawkowym.

ocenił(a) film na 7
Konto_na_filmw

Polecam "Zbłąkanego psa" Kurosawy, na ten sam temat, a jednak proponuje inne rozwiązanie:-)

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

No jak dla mnie to nie do końca ten sam temat, bo Kurosawa bardziej skupia się na jednostkach i dopiero nimi zarysowuje zbiorowość, a tutaj mamy przede wszystkim zbiorowości. No i Pies jest bardzo mocno osadzony w kontekście historycznym.

U Kurosawy jest inne rozwiązanie, ale też inne jest założenie.

ocenił(a) film na 7
Konto_na_filmw

Tematem jest utrata broni przez policjanta na służbie. To jest ten sam temat.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Tematem jest policja. Czyli wszystkie filmy policyjne od Serpico przez Zabójczą Broń do Nagiej Broni to ten sam temat.

ocenił(a) film na 7
Konto_na_filmw

To zbyt ogólne.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

To jest nadal za mało ogólne. Należy jeszcze oddać sprawiedliwość innym stróżom prawa czyli wsiąść pod uwagę filmy o szeryfach i Jedi.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Mogę odbić polecajkę mniej znanym filmem Kurosawy - Skandalem. Taki trochę jego dialog z filmami Franka Capry.
Moim zdaniem może nie jego topka reżyserska, ale niesłusznie pomijany.

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Gugulski

https://www.filmweb.pl/film/Zb%C5%82%C4%85kany+pies-1949-37614

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Oglądałem.

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Gugulski

Lepszy, co?!

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Oglądałem stosunkowo dawno, ale wydaje mi się, że chyba tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones